Narušitel (2019)

Drama
n/a
Narušitel (2019)
Doplňující informace Originální název: Narušitel Žánry: Drama Země původu: Česko Jazyk: čeština Hrubý výnos (1. víkend ČR):
831,473 Kč zobrazit tržby >>
Kdy, kde a na čem V kinech od: 24.01.2019

Obsah

Silný a napínavý příběh českého leteckého esa, jeho kamarádů i bezbřehou lásku k létání přináší do kin film Narušitel. Život armádních letců socialistického Československa naplňovaly opojné chvíle svobody v oblacích a přátelství na celý život, z velké části ho ale ničil dozor státní bezpečnosti a jejích udavačů. Čtveřice kamarádů a jejich letecký mentor spolu létají a slouží v armádě dvacet let. Pak se ale po dlouhé době začne rozmotávat smrt bývalého pilota RAF při pokusu o přelet na západ a hlavní hrdina nemá jiné východisko, než se ho pokusit napodobit. „Jste narušitel, následujte mě,“ jsou slova, která sám často hlásí do vysílačky, když nutí k přistání ty, kdo se na západ za svobodou vydávají vzduchem v letadlech. Teď se o stejně zoufalý útěk musí pokusit i on.

Zajímavosti (3)

(Zobrazit všechny zajímavosti)
 • Rikrek

  24.01.2019 17:01

  Jiří Dvořák i všichni další herci byli při natáčení opravdu v letadle a natáčeli poctivě ve vzduchu vysoko nad zemí.

 • Rikrek

  24.01.2019 17:01

  Film vznikl na motivy skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy, který natočil jeho vlastní vnuk David Balda.

 • Rikrek

  24.01.2019 17:01

  Hudbu pro film Narušitel složil Jiří Janouch a Michal Hrůza, snímek navíc do kin doprovází i píseň a videoklip Michala Hrůzy.

#rikrek, #rikrekcom
SQL 0.04 s. © 2019 Patrik Cicvárek. Všechna práva vyhrazena.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace